title
-

Sürdürülebilirliğin Dilini Konuşmak

 


Sorumlu bir şekilde güzel ve arzu edilen ürünler yaratabileceğimize olan inancımız doğrultusunda sürekli olarak tedarikçilerden erişilebilir seçenekler arıyoruz.

Tasarım ekibimiz, sürdürülebilir kumaşları ve güvenilir sertifikalı sağlayıcılarla bir ilişkiyi garanti eden en yeni üretim yöntemlerini araştırmaya, bulmaya ve tedarik etmeye zaman ayırıyor. Geleneksel olarak aranan ürünler, inovasyon ve bilimin birleşimi sayesinde, yeni taleplere dikkat eden bir tedarikçi endüstrisi ile daha iyi bir geleceğe doğru birçok heyecan verici adım atabiliyoruz.

Hayvanlardan elde edilen hammadde kullanmayan bir şirket olarak,
dış giyim ve giysilerimizde yalnızca suni kürk ve vegan deri kullanıyoruz.

Aradığımız tedarikçiler, sürdürülebilir materyaller ve üretim süreçleri konusunda yüksek standartlara sahip olanlar arasından seçiliyor. Yenilikçi tasarım ve sürdürülebilirlik arasındaki bu birleşim, geleceğe yönelik daha çevreci ve etik bir moda endüstrisine doğru ilerlememizi sağlıyor. 

Her zaman daha iyi bir dünya için çaba gösterirken, doğal kaynakların korunması ve hayvan haklarının saygı görmesi için çalışmaya devam edeceğiz.

 

 


HAYVAN REFAHI GARANTİSİ İÇİN NISSE SORUMLULUĞU

Nisse, IWTO "Yünlü Koyun Refahına Yönelik Şartnameler" Yönergeleri uyarınca sektördeki en iyi uygulamaları temel alan özel bir hayvan refahı standardını imzalamasını ve benimsemesini şart koşmaktadır.

Bu standart şunları önermektedir: tam sağlık ve dinçliği korumak için tatlı su ve diyet; Barınma ve rahat dinlenme alanı da dahil olmak üzere uygun ortamın sağlanmasıyla rahatsızlıktan kurtulma; Önleme veya hızlı teşhis ve tedavi yoluyla ağrı, yaralanma veya hastalıktan kurtulma; Yeterli alan, uygun olanaklar ve hayvanlara kendi türünden arkadaşlıklar sağlayarak normal davranışları ifade etme özgürlüğü; Zihinsel acıyı önleyen koşulların ve tedavinin sağlanmasıyla korku ve sıkıntıdan kurtulmak.

Hayvancılığın ekolojik sürdürülebilirliği koruyacak ve maksimum düzeye çıkaracak şekilde yapılması gerekmektedir.
-

YÜN STANDARDI SORUMLULUĞU (RWS) - ICEA Sertifikalı

Sorumlu Yün Standardı (RWS), koyunların refahını ve otladıkları toprağın idaresini ele alan gönüllü bir standarttır.

Yünün sorumlu bir şekilde, çevre bütünlüğüne saygı gösterilerek ve Hayvan Refahının Beş Özgürlüğüne uygun olarak üretilmesini sağlayarak ilerici arazi ve hayvancılık yönetimine odaklanır: Açlık ve susuzluktan kurtulma özgürlüğü; Rahatsızlıktan kurtulma; Acı ve hastalıktan arınma; Normal davranışı ifade etme özgürlüğü; ve Korku ve sıkıntıdan özgürlük. RWS sertifikalı yünümüzün sorumlu bir şekilde üretildiği bağımsız olarak doğrulanmıştır.
-

TİFTİK STANDARDI SORUMLULUĞU (RMS) - ICEA Sertifikalı

Sorumlu Tiftik Standardı, keçilerin ve otladıkları arazilerin refahını ele alan gönüllü bir standarttır. Çiftçilerin en iyi uygulamalarını tanımak için sektöre bir araç sağlamaya, tiftiğin arazilerini yönetme konusunda ilerici bir yaklaşıma sahip çiftliklerden gelmesini sağlamaya odaklanıyor.
-

ALPACA STANDARDI SORUMLULUĞU (RMS) - ICEA Tarafından Onaylanmıştır

Sorumlu Alpaka Standardı (RAS), alpakaların ve otladıkları toprakların refahını ele alan gönüllü bir standarttır. RAS'ın hedefleri, sektöre çiftçilerin en iyi uygulamalarını tanıyacak bir araç sağlamak; Alpaka elyafının, arazilerini yönetme konusunda ilerici bir yaklaşıma sahip olmak.
-

GLOBAL GERİ DÖNÜŞÜM STANDARDI (GRS) - ICEA Sertifikalı

Global Geri Dönüşüm Standardının (GRS) temel hedefi, ürünlerde geri dönüştürülmüş malzeme kullanımını artırmak ve üretimin zararlı sosyal, çevresel ve kimyasal etkilerini azaltmaktır.

GRS, malzeme ve ürünlerdeki geri dönüştürülmüş içeriğin doğrulanması için üretimin her aşamasını sertifikalandırır. Malzeme ve kaynak israfını ortadan kaldıran sertifikalı geri dönüştürülmüş elyafları tedarik etmekten gurur duyuyoruz.
-

ORGANİK İÇERİK STANDARDI (OCS) - ICEA tarafından onaylanmıştır

Organik İçerik Standardı (OCS), tedarik zincirlerinde bulunan kimyasal maddelerin azaltılmasını ve ikame edilmesini amaçlayan organik malzemelerin varlığına odaklanmaktadır.

OCS sertifikasına sahip malzeme veya ürünün %5-100 arasında organik madde içerdiği doğrulanmıştır. Koleksiyonlarımızdaki organik malzemeler kimyasal kullanımını ve kirliliği azaltmaya, çevre kalitesini korumaya ve üreticinin sağlığına destek olmaya yardımcı oluyor.
-

BCI – BETTER COTTON GİRİŞİMİ

Better Cotton Initiative (BCI), pamuk endüstrisinde sürdürülebilirliğin üç sürdürülebilirlik odaklı sütununa odaklanan gönüllü bir standarttır: çevresel, sosyal ve ekonomik. Kâr amacı gütmeyen küresel bir kuruluştur ve dünyadaki en büyük sürdürülebilirlik odaklı pamuk programıdır.

BCI'nın hedefi, eğitim, insana yakışır iş ve çevreye duyarlılık yoluyla daha iyi uygulamaları kolaylaştırmak ve pamuğu daha sürdürülebilir bir şekilde üretmektir.
-

LENZING™'den ECOVERO™

LENZING™ ECOVERO™ elyafları, AB Ecolabel'in yüksek çevre standartlarına uygun bir tedarik zincirinde üretilmiştir. Sertifikalı yenilenebilir ağaç kaynağından kapalı devre su ve kimyasal yönetimine kadar üretimin her yönünün çevresel etkisi dikkate alınır; LENZING™ ECOVERO™ elyafları, su israf etmeden veya çevreye kimyasal kirlilik bırakmadan üretilir.
-

TENCEL™

TENCEL™, Lenzing tarafından geliştirilen bir viskon markasıdır. TENCEL™ Lyocell ve Modal elyaflar, sorumlu bir şekilde yönetilen ormanlardan elde edilen yenilenebilir hammadde ahşaptan (okaliptüs ve kayın ağacı) elde edilir.

Sertifikalı biyo bazlı elyaflar, çevreye duyarlı bir üretim süreci kullanılarak üretilmektedir: solvent eğirme prosesi, proses suyunu geri dönüştürür ve solventi %99'un üzerinde bir geri kazanım oranıyla yeniden kullanır. Lifler aynı zamanda gübrelenebilir ve biyolojik olarak parçalanabilir olarak da sertifikalandırılmıştır ve bu nedenle tamamen doğaya geri dönebilmektedir.
-

 

 

Organik Pamuk

 

Çevreye zararlı toksik kimyasallar veya GDO'lardan arınmış olarak yetiştirilen, sertifikalı organik geri dönüştürülmüş pamuk kullanarak çeşitli parçalar üretiyoruz. Tüm organik pamuk tedarikçilerimiz Global Organic Textile Standard (GOTS), Organic Content Standard (OCS), Global Recycle Standard (GRS) ve Recycle Claim Standard (RCS)* tarafından sertifikalandırılmıştır.

*Global Organik Tekstil Standardı (GOTS), Organik İçerik Standardı (OCS), Global Geri Dönüşüm Standardı (GRS) ve Geri Dönüşüm Talebi Standardı (RCS)

 

 

Eko-yün

 

Yün bazlı parçalarımızın çoğunda, bileşimimiz çevreye daha az zarar vermeyi garanti eden Organik Eko-yün'den yapılmıştır. Bu yün, günümüz yün üretiminin çoğunda kullanılan karbonizasyon işlemi sırasında sert toksik kimyasallara maruz bırakılmamış bir yündür.

 

 

 

 

-

Ölü Stok KumaşlarSon yıllarda, atıklarımızı ve çevresel ayak izimizi azaltmamızı sağlayan aksesuarlar gibi farklı ürünler yaratmak için ölü kumaşlarımızı kullanmaya başladık.


 

PaketlemeAtıkları, kirliliği azaltmak ve çevreye güvenli bir geri dönüşü garanti etmek için gönderilen her siparişte geri dönüştürülebilir karton ambalaj kullanıyoruz.

Felsefemizin bir parçası ‘detaylara dikkat etmek’ olduğundan, aynı şekilde detaylarımızın vizyonumuza uygun olmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Son kreasyonlarımızın çoğunda organik boya kullandık. İstenen renkleri yeniden yaratmak için tarımsal atıklar gibi doğal ürünleri kullanmanın çok çarpıcı ve heyecan verici bir yanı olduğunu düşünüyoruz. Doğayı modaya entegre etmek için ek bir adım.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR